Szanowni Państwo, w celu świadczenia usług na najwyższym poziomie, w ramach naszego serwisu stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Jeśli nie wyrażają Państwo zgody, uprzejmie prosimy o dokonanie stosownych zmian w ustawieniach przeglądarki internetowej.
Rozumiem

Zapraszamy do zakładania zleceń za pośrednictwem naszej nowej strony Kurierpalety.pl

www.Kurierpalety.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Możliwa wysyłka palet o wymiarach:

60 x 80 cm; 120x80 cm;120x120cm

Koperyty ,paczki wkrótce :-)

Zasady pakowania

Za prawidłowe przygotowanie i zabezpieczenie towaru do transportu odpowiada nadawca. Każdy, kto korzysta z usług transportowych powinien mieć swiadomość, że wysyłany firmą spedycyjną towar, podlega po drodze kilkukrotnym przeładunkom, jest wożony wózkami widłowymi, przemieszcza sie na taśmach sorterów, jest rozładowywany i ładowany na skrzynie ciężarówek.
Poniżej zamieszczamy podstawowe zasady właściwego przygotowania przesyłek do transportu
Zasady pakowania paczek
1. Paczka powinna być zapakowana w karton, odpowiednio zabezpieczony, zaklejony szeroką taśmą (karton nie może być zgnieciony, poprzebijany, rozdarty, zamoczony itp).
Sprawdź, czy waga przesyłki nie przewyższa parametrów wytrzymałości opakowania. Upewnij się, że opakowanie nie jest uszkodzone (uszkodzone opakowania traca 30-60% swojej wytrzymałości).
2. Wolne przestrzenie należy wypełnić (papier, folia), tak aby towar nie przesuwał się.
3. Etykiete z adresem najlepiej umieścić na stronie paczki o najszerszej powierzchni.
Naklej na pudełko nalepkę z dokładnym adresem nadawcy i odbiorcy przesyłki. Pamiętaj, aby zawsze wpisywać kod pocztowy miasta, do którego wysyłana jest przesyłka oraz numer telefonu adresata. Pamietaj, że nie przyjmujemy przesyłek wysyłanych na adresy skrytek pocztowych.
4. Etykieta adresowa lub list, musi być przymocowana w taki sposób aby uniemożliwić odklejenie sie.
5. Jeżeli ponownie wykorzystuje się opakowanie lub karton, należy usunąć wszystkie stare naklejki.
6. Waga i wymiary przesyłek w transporcie krajowym i międzynarodowym:
a) maksymalna waga jednej paczki w transporcie krajowym wynosi 31,5 kg, natomiast w transporcie międzynarodowym 50 kg
b) suma obwodu podstawy i wysokości opakowania nie może przekroczyć 300 cm, gdzie wysokość stanowi najdłuższy bok paczki: max 300 cm = (2 x długość + 2 x szerokość + najdłuższy bok),
c) maksymalna szerokość boku paczki to 60 cm,
d) możliwe jest wysłanie paczek o długości boku większej niż 60 cm oraz sumie obwodu podstawy i wysokości opakowania 300 cm - prosimy wtedy o kontakt z naszym biurem w celu indywidualnej wyceny,
f) paczki, które wymagają dodatkowych czynności przewozowych (przesyłki ponadgabarytowe), mogą podlegać opłacie za dodatkową obsługę,
g) paczki, które wykraczają poza ograniczenia kuriera dotyczące wagi i rozmiaru nie są przyjmowane do przewozu;
7. Kurier ma prawo odmówić odbioru niepoprawnie zapakowanej przesyłki.
Zasady pakowania przesyłek paletowych:
Palety to niskie platformy wykorzystywane do transportu ciężkich przesyłek. Wykonane są z drewna, twardej tektury, metalu lub tworzywa sztucznego. Ich konstrukcja ułatwia przeładunek towaru przy wykorzystaniu wózków paletowych i widłowych.
Prześwit pomiędzy podłożem, a górna powierzchnią palety przeznaczony na wsunięcie wideł wózka powinien wynosić co najmniej 15 cm.
Palety typu europejskiego (europalety)
charakteryzują się standardowymi wymiarami: długość 120 cm, szerokość 80 cm i wysokość 15 cm. Maksymalna waga towaru umieszczonego na palecie nie może przekroczyć 1000 kilogramów. Wysokość załadowanej palety nie może przekroczyć 180 cm.
Zabezpieczenie wszystkich ścian przesyłki
Obłożenie wszystkich ścian przesyłki przy wykorzystaniu tektury falistej lub sklejki poprawia bezpieczeństwo transportowanego towaru. Takie zapakowanie ogranicza dostęp do przesyłki redukując ryzyko zniszczenia, zagubienia lub kradzieży.
1. Do transportu należy używać tylko nie uszkodzonych palet(kurier nie przywozi palety, nadawca musi sam o nią zadbać)
2. Do obowiązków nadawcy należy przygotowanie przesyłki do transportu. W momencie przyjazdu kuriera, towar musi być przygotowany na palecie oraz odpowiednio zabezpieczony do transportu (owinięty folią strech lub spięty odpowiednimi taśmami),
3. Paleta musi być umieszczona w miejscu do którego możliwy jest bezproblemowy podjazd samochodem ciężarowym (o dopuszczalnej masie całkowitej do 7,5 tony) i sprawny załadunek np. rampa załadowcza czy parking lub podjazd przed firmą. Nie jest możliwe nadanie przesyłki paletowej z bloku mieszkalnego (np. z 3 piętra) lub z miejsca gdzie nie można podjechać samochodem (np. zaplecze bez utwardzonego podjazdu),
4. Palety muszą być w dobrym stanie, nie mogą być uszkodzone lub przegnite. W razie uszkodzenia towaru wysyłanego na niepełnowartościowej palecie, fakt ten może być podstawą do odmowy wypłaty odszkodowania przez przewoźnika,
5. Do transportu można stosować palety drewniane (nie jest wymagany znaczek EUR) lub wykonane z tworzywa sztucznego,
6. nadawca musi wydrukować przesłaną etykietę transportową i umieścić ją na przesyłce (jeśli palet jest więcej, dotyczy to każdej palety).